Пайвандҳои дастрасӣ

Хабари нав

Ғолибону ҷоизадорони қаҳрамонии Тоҷикистон оид ба варзиши сабук


Ҷоизадорони мусобиқаи қаҳрамонии Тоҷикистон оид ба варзиши сабук.

Дар мусобиқаи қаҳрамонии Тоҷикистон оид ба варзиши сабук, ки дар Варзишгоҳи марказии Душанбе баргузор шуд, 216 нафар дар ҳайати 12 даста – седастаӣ аз шаҳри Душанбе, вилоятҳои Хатлону Суғд, дастаҳои ВМКБ (вилояти Мухтори Бадахшони Кӯҳистон), ШНТМ (Шаҳру навоҳии тобеи марказ) ва минтақаи Рашт - аз рӯи 40 навъи рақобатҳо иштирок карданд. Дар ин бора сомонаи расмии Кумитаи миллии олимпии Тоҷикистон хабар додааст.

Ба иттилои манбаъ, варзишгари маъруф Гулсумбӣ Шарифова (Душанбе-1) дар давидан ба масофаҳои кӯтоҳ соҳиби 4 медали тилло гардид. Раҷаббмоҳ Абдуллоева аз дастаи Хатлон-2 се медал – 1 тилло, 1 нуқра ва 1 биринҷӣ ба даст овард. Миёни мардон Илдар Аҳмадиев (Душанбе-1) се медали тилло, Музрапов Фаворис (Душанбе-1) 2 медали тилло ва 1 нуқра гирифтанд.

Умуман, варзишгарони дастаи Душанбе-1 бештари медалҳоро сазовор шуданд – 15 тилло, 8 нуқра, 4 биринҷӣ, тими Душанбе-2 – соҳиби 12 нишони тилло, 6 нуқра ва 6 биринҷӣ шуд. Ба варзишгарони вилояти Суғд 6 медали тилло, 8 нуқра, 7 биринҷӣ, ба варзишгарони вилояти Хатлон 4 нишони тилло, 8 нуқра, 7 биринҷӣ, ба варзишгарони ШНТМ 3 нишони нуқра, 4 биринҷӣ ва ба варзишгарони ВМКБ 1 медали нуқра ва 3 биринҷӣ супурда шуд.

Ғолибон ва ҷоизадорони мусобиқаи қаҳрамонии Тоҷикистон оид ба варзиши сабук дар соли 2020:

Дав ба масофаи 10 000 метр
Мардҳо
1. Давлатов Аъзамҷон (Душанбе-2) - 35.21,75
2. Зуҳуршои Наҷмиддин (Душанбе-1) - 36.13,40
3. Абдуллозода Ҷаҳонгир (Суғд-2) - 36.44,46

110 метр бо монеаҳо
Мардҳо

1. Давлатов Амрулло (Душанбе-2) - 17.45
2. Қурбонов Нуриддин (Хатлон-1) - 17.51
3. Авезов Беҳзод (Суғд-1) - 18.04

100 метр бо монеаҳо
Занон
1. Абдуҷалилова Мутриба (Душанбе-2) - 18.24
2. Ҳасанова Шукрона (Суғд-1) - 18.28
3. Мирзоева Муниса (Душанбе-1) - 18.32

3000 метр бо монеаҳо
Занон
1. Абдуллоева Раҷабмоҳ (Хатлон-2) - 13.51,89
2. Муҳайёи Шералӣ (Хатлон-2) - 14.21,85
3. Ғафурзода Зулҳиҷа (Хатлон-1) - 15.10,09

Мардҳо
1. Олимов Ғайрат (Душанбе-1) - 9.49,83
2. Одинаев Меҳробҷон (Душанбе-3) - 10.34,01
3. Қорбоев Турсунбой (Хатлон-1) - 11.23,71

100 метр
Мардҳо

1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) - 11.04
2. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) - 11.11
3. Атабоев Даврон (Душанбе-2) - 11.53

Занон
1. Шарифова Гулсумбӣ (Душанбе-1) - 11.88
2. Мирзоева Муниса (Душанбе-1) - 13.92
3. Захирова Зулфия (Душанбе-1) - 14.37

400 метр
Мардҳо

1. Холиқов Исломҷон (Душанбе-2) - 52.00
2. Забиров Шоҳрух (Душанбе-2) - 52.62
3. Айдарбеков Гунрух (ВМКБ) - 53.40

Занон
1. Риоева Азиза (Душанбе-1) - 1.03,23
2. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) - 1.04,03
3. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) - 1.05,27

1500 метр
Мардҳо

1. Исматов Одилшоҳ (Душанбе-2) - 4.08,44
2. Насруллоев Озар (Душанбе-2) - 4.12,98
3. Ҷабборов Шероз (Суғд-1) - 4.15,32

Занон
1. Амирова Амина (Душанбе-2) - 5.21,77
2. Баротова Маҳина (ШНТҶ) - 5.31,78
3. Манзурзода Зуҳро (Хатлон-1) - 5.59,91

200 метр
Мардҳо

1. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) - 22.59
2. Пронженко Александр (Суғд-1) - 22.95
3. Атабоев Даврон (Душанбе-2) - 23.15

Занон
1. Шарифова Гулсумбӣ (Душанбе-1) - 23.90
2. Риоева Азиза (Душанбе-1) - 28.61
3. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) - 28.67

Эстафетаи 4х100 метр
Мардҳо

1. Душанбе-1 – 40.95
Аҳмадиев Илдар
Дерепаскин Григорий
Музрапов Фаворис
Пулотов Алишер
2. Душанбе-2 – 44.21
Рустамов Тимур
Атабоев Даврон
Холиқов Исломҷон
Забиров Шоҳрух
3. Хатлон-1 – 45.53
Қурбонов Нуриддин
Исмоилов Сайдалӣ
Мирзоалиев Зафар
Турдиев Суҳроб

Занон
1. Душанбе-1 – 51.59
Мирзоева Муниса
Зоҳирова Зулфия
Абдуллоева Диана
Шарифова Гулсумбӣ
2. Суғд-1 – 55.53
Ҷумъаева Лолахон
Ҳасанова Шукрона
Пулотова Нозанин
Тоштемирова Маҳбуба
3. Душанбе-2 – 55.53
Абдуҷалилова Мутриба
Скаженик Анҷелина
Розиқова Жасмин
Неъматова Амал

400 метр бо монеаҳо
Мардҳо

1. Пулотов Алишер (Душанбе-1) - 55.12
2. Аминов Комрон (Душанбе-1) - 58.94
3. Ягмуров Даянҷ (Душанбе-2) - 59.10

Занон
1. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд-1) - 1.16,47
2. Қурбонова Шоира (Хатлон-3) - 1.29,90
3. Мирзоева Мавлуда (ШНТҶ) - 1.36,30

800 метр
Мардҳо

1. Насруллоев Ораз (Душанбе-2) - 1.59,26
2. Хоҷаев Шаҳбоз (Суғд-1) - 2.04,21
3. Забиров Шоҳрух (Душанбе-2) - 2.05,64

Занон
1. Амирова Амина (Душанбе-2) - 2.41,25
2. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) - 2.41,38
3. Мирзоева Нилуфар (ШНТҶ) - 2.46,83

5000 метр
Занон
1. Назарова Меҳрангез (Душанбе-2) - 20.47,41
2. Абдуллоева Раҷабмоҳ (Хатлон-2) - 21.45,97
3. Муҳайёи Шералӣ (Хатлон-2) - 22.23,56

Мардҳо
1. Шамсидинов Меҳрубон (Душанбе-2) - 16.38,84
2. Ҷабборов Шерзод (Суғд-1) - 16.40,94
3. Яқинов Бобоҷон (ШНТҶ) - 17.13,91

Эстафетаи 4х400 метр
Мардҳо

1. Душанбе-2 – 3.33,44
Ягмуров Даянҷ
Забиров Шоҳрух
Аминов Комрон
Атабоев Даврон
2. Душанбе-1 – 3.34,41
Бекмуродов Юсуф
Олимов Ғайрат
Насруллоев Озар
Сайдалиев Салим
3. Суғд-1 – 3.46,44
Қаҳҳоров Рустамҷон
Ҷабборов Шероз
Шокиров Парвиз
Ҳоҷиев Салмон

Занон
1. Душанбе-1 – 4.17,87
Шарифова Гулсумбӣ
Риоева Азиза
Абдуллоева Диана
Мирзоева Ҷонона
2. Хатлон-1 – 5.08,47
Алиева Гуландом
Мансурзода Зуҳро
Тағоева Севинч
Даминова Озода
3. Хатлон-2 – 5.22,16
Манижаи Рамазон
Абдуллоева Раҷабмоҳ
Муҳайёи Шералӣ
Шарифова Г.

Эстафетаи 4х400 метр / омехта
1. Душанбе-1 – 4.00,74
Бекмуродов Юсуф
Пулотов Алишер
Мирзоева Ҷонона
Риоева Азиза
2. Душанбе-2 – 4.00,92
Исматов Одилшоҳ
Давлатов Амрулло
Амирова Амина
Назарова Меҳрангез
3. Суғд-1 – 4.14,06
Ҷумъаева Лолахон
Ҳасанова Шукрона
Пронженко Александр
Қаҳҳоров Рустам

Ҷаҳиш ба дарозӣ
Мардҳо

1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) - 7.26
2. Исмоилов Сайдалӣ (Хатлон-1) - 6.23
3. Давлатов Шаҳром (Хатлон-1) - 6.03

Занон
1. Ҷумъаева Лолахон (Суғд-1) - 4.50
2. Скаженик Анҷелина (Душанбе-2) - 4.36
3. Назирова Муаттара (Душанбе-3) - 4.05

Гурзандозӣ
Занон
1. Шарипова Шафоат (Душанбе-3) - 25.78
2. Ӯтаганова Ҷамила (Суғд-1) - 19.24
3. Ортиқова Гунеш (Хатлон-1) - 17.25

Мардҳо
1. Мусоев Абдурауф (Душанбе-1) - 55.65
2. Зулфиқорбеков Сайфиддин (Душанбе-3) - 40.60
3. Диордитса Темур (Душанбе-3) - 33.47

Партофтани диск
Занон
1. Бобогулова Муштарӣ (Хатлон-1) - 35.90
2. Низомбекова Ҷаҳоннамо (ВМКБ) - 26.17
3. Моҳираи Худойбердӣ (Хатлон-3) - 24.62

Мардҳо
1. Рустамов Ёрбек (Суғд-2) - 35.26
2. Аъзамзода Манзаршо (Душанбе-3) - 30.83
3. Эшматов Ҷамшед (Душанбе-3) - 30.82

Ҳаво додани найза
Занон
1. Моҳираи Худойбердӣ (Хатлон-1) - 25.63
2. Содиқова Яздона (Хатлон-1) - 23.10
3. Кибриёи Раҳматулло (ШНТҶ) - 22.60

Мардҳо
1. Давлатов Рамазон (Хатлон-2) - 51.66
2. Холиқов Бузургмеҳр (ШНТҶ) - 49.88
3. Расулов Баҳром (Душанбе-3) - 48.34

Ҷаҳиши секарата
Мардҳо

1. Саидалиев Салим (Душанбе-1) - 13.95
2. Қосимов Азизҷон (Хатлон-1) - 13.36
3. Хуҷаназаров Диловар (ВМКБ) - 12.69

Занон
1. Неъматова Амал (Душанбе-1) - 10.40
2. Розиқова Жасмин (Душанбе-2) - 9.25
3. Даминова Озода (Хатлон-1) - 8.73

Гулӯлапартоӣ
Занон
1. Асламова Мавлуда (Душанбе-1) - 10.14
2. Бобогулова Мадина (Хатлон-1) - 8.96
3. Низомбекова Ҷаҳоннамо (ВМКБ) - 8.49

Мардҳо
1. Ашуров Фаридун (Душанбе-3) - 12.86
2. Сайидаҳмадов Меҳрубон (Душанбе -3) - 10.98
3. Аҳмадов Туйчибег (Суғд-2) - 10.44

Ҷаҳиш ба баландӣ
Занон
1. Ҷумъаева Лолахон (Суғд-1) - 140
2. Бобоева Наргис (ШНТҶ) - 135
3. Абдуҷалилова Мутриба (Душанбе-2) - 135

Мардҳо
1. Зарипов Ҳусниддин (Душанбе-2) - 205
2. Саидалиев Салим (Душанбе-1) - 200
3. Қосимов Азизҷон (Хатлон-1) - 175

Даҳҳарба
Мардҳо

1. Авезов Беҳзод (Суғд-1) - 4487
2. Аминов Насим (Суғд-1) - 4068
3. Шокиров Парвиз (Суғд-1) - 3940

Ҳафтҳарба
Занон
1. Ҳасанова Шукрона (Суғд-1) - 2661
2. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд-1) - 2190
3. Пулотова Нозанин (Суғд-1) - 1903

Шарҳҳо

Шарҳи нав расид
Идома
XS
SM
MD
LG