Дар мусобиқаи ҷумҳуриявӣ оид ба бадминтон, ки дар Қасри теннис ва маҷмааи варзишҳои обии шаҳри Душанбе баргузор шуд, беш аз 100 варзишгар дар ҳайати дастаҳои Душанбе, Хатлон-1, Хатлон-2, Суғд, ВМКБ (вилояти мухтори Кӯҳистони Бадахшон), Рашт ва ШНТМ (шаҳру навоҳии тобеи марказ) ширкат карданд.
Ба иттилои Федератсияи бадминтони Тоҷикистон, мусобиқа миёни наврасон - духтарону писарони 12-13-сола, 14-15-сола ва 16-17-сола – сурат гирифт.
Варзишгарони тими Хатлон-1 аз ҳама бештар - 17 медал (7 тилло, 9 нуқра, 1 биринҷӣ) – ба даст оварданд. Дастаи Душанбе соҳиби 6 медал (3 тилло, 2 нуқра, 1 биринҷӣ) гардид. Ба ШНТМ 4 медал (2 тилло, як нуқра, 1 биринҷӣ), Рашт – 3 медал (2 тилло, 1 биринҷӣ), ВМКБ – 6 медал (1 тилло, 5 биринҷӣ), Суғд – 8 медал (3 нуқра, 5 биринҷӣ) ва Хатлон-2 як медали биринҷӣ супурда шуд.
Ғолибон ва ҷоизадорони мусобиқаи ҷумҳуриявӣ оид ба бадминтон миёни наврасон:
Рақобати инфиродӣ байни духтарони 12-13-сола
1. Лангардорова Рисолат (ВМКБ)
2. Икромова Робиямоҳ (Хатлон-1)
3. Қодирова Сарвиноз (Хатлон-1)
Рақобати инфиродӣ байни духтарони 14-15-сола
1. Шарипова М. (Хатлон-1)
2. Маҳмадова Қ. (Хатлон-1)
3. Алиева М. (Суғд)
Рақобати инфиродӣ байни духтарони 16-17-сола
1. Кабирова М. (Хатлон-1)
2. Неъматова М. (Хатлон-1)
3. Тошпулодова М. (Суғд)
Рақобати инфиродӣ байни писарони 12-13-сола
1. Салимов М. (Душанбе)
2. Мусофиров А. (Душанбе)
3. Салимов С. (Душанбе)
Рақобати инфиродӣ байни писарони 14-15-сола
1. Саидов М. (Рашт)
2. Раҳимов Ҳ. (Хатлон-1)
3. Бузургмеҳри А. (Рашт)
Рақобати инфиродӣ байни писарони 16-17-сола
1. Саидов Ш. (Хатлон-1)
2. Шарипов Д. (Хатлон-1)
3. Дадабоев М. (Суғд)
Рақобати ҷуфтӣ байни духтарони 12-13-сола
1. Мирзоева Зарина / Инатуллоева Нозия (Хатлон-1)
2. Раҳматуллоева Дилноза / Азимова Фотима (ШНТМ)
3. Охонқадамова Омина / Ошурбекова Насрин (ВМКБ)
Рақобати ҷуфтӣ байни духтарони 14-15-сола
1. Шарипова М. / Мирзоева Ф. (Хатлон-1)
2. Алиева М. / Болтуева Н. (Суғд)
3. Вазирбекова Н. / Ҷоншоева М. (ВМКБ)
Рақобати ҷуфтӣ байни духтарони 16-17-сола
1. Кабирова М. / Маҷидова Б. (Хатлон-1)
2. Тошпулодова М. / Маҷидова М. (Суғд)
3. Лангардорова А. / Девлоқова Р. (ВМКБ)
Рақобати ҷуфти омехта. 12-13-солаҳо
1. Азизов Ш. / Паймонаи Д. (Рашт)
2. Исоев Н. / Ортиқова А. (Хатлон-1)
3. Охонқадамова О. / Назаршоев С. (ВМКБ)
Рақобати ҷуфти омехта. 14-15-солаҳо
1. Сангов И. / Азимова Д. (ШНТМ)
2. Абдураҳмонзода Р. / Мирзоева Ф. (Хатлон-1)
3. Зарифов А. / Болтуева Н. (Суғд)
Рақобати ҷуфти омехта. 16-17-солаҳо
1. Бегиёров Н. / Ҳасанзода Ю. (ШНТМ)
2. Файзуллоев С. / Негматова М. (Хатлон-1)
3. Дадабоев М. / Тошпулодова М. (Суғд)
Рақобати ҷуфтӣ байни писарони 12-13-сола
1. Салимов М. / Мусофиров А. (Душанбе)
2. Салимов С. / Шамсов А. (Душанбе)
3. Назаршоев С. / Вазирбеков К. (ВМКБ)
Рақобати ҷуфтӣ байни писарони 14-15-сола
1. Мусофиров А. / Салимов Ҷ. (Душанбе)
2. Абдурасулов А. / Айниддини И. (Хатлон-1)
3. Иброҳимзода М. / Муминов И. (ШНТМ)
Рақобати ҷуфтӣ байни писарони 16-17-сола
1. Ҳафизов И. / Шарипов Д. (Хатлон-1)
2. Дадабоев М. / Акрамов Д. (Суғд)
3. Бобоҷони Қ. / Назаров А. (Хатлон-2)