Пайвандҳои дастрасӣ

Дастаи “Истиқлол»-и Душанбе дар даври дувуми марҳилаи пешакии Ҷоми ФФТ (Федератсияи футболи Тоҷикистон) тими “Кӯктош”-и ноҳияи Рӯдакиро бо ҳисоби бузургтарини 16-0 шикаст дод.

Дастаи “Истиқлол»-и Душанбе дар даври дувуми марҳилаи пешакии Ҷоми ФФТ (Федератсияи футболи Тоҷикистон) ба дарвозаи тими “Кӯктош”-и ноҳияи Рӯдакӣ 16 голи беҷавоб зад. Ин бозӣ рӯзи 18-уми феврал дар Варзишгоҳи марказии шаҳри Душанбе баргузор шуд.

Дар ду бозии дигари даври дувум ССКА «Помир»-и Душанбе бар ҳайати ҷавонони «Хайр»-и Ваҳдат ва мунтахаби ҷавонони зери 23-солаи Тоҷикистон бар тими «Регар-ТадАЗ»-и Турсунзода бо ҳисоби якхелаи 2-1 ғолиб омаданд.

Бозиҳои даври навбатӣ дар минтақаи Душанбе рӯзи ҷумъа, 20-уми феврал, баргузор мешаванд.

Ҷоми ФФТ. Марҳилаи пешакӣ

Минтақаи Душанбе

ССКА «ПОМИР» – «ХАЙР» – 2:1

Голҳо: Комрони Мирзонаҷот, 28 (1:0). Давронҷон Тухтасунов, 47 (2:0). Азимзода, 78 (2:1).

«РЕГАР-ТАДАЗ» – МУНТАХАБИ ҶАВОНОНИ ТОҶИКИСТОН (U-23) – 1:2

Голҳо: Фирӯз Раҳматов, 25 (0:1). Комил Саидов, 40 (1:1). Бузургмеҳр Раҳмоналиев, 70 (1:2).

«КӮКТОШ» – «ИСТИҚЛОЛ» – 0:16

Голҳо: Ҷаҳонгир Эргашев, 6 (0:1). Умедҷон Шарифов, 18 (0:2). Умедҷон Шарифов, 27 (0:3). Ҷаҳонгир Эргашев, 37 (0:4). Манучеҳр Ҷалилов, 53 (0:5). Ҷаҳонгир Эргашев, 54 (0:6). Ромиш Ҷалилов, 59 (0:7). Ҷаҳонгир Эргашев, 63 (0:8). Манучеҳр Ҷалилов, 67 (0:9). Манучеҳр Ҷалилов, 73 (0:10). Ромиш Ҷалилов, 82 (0:11). Манучеҳр Ҷалилов, 84 (0:12). Ҷаҳонгир Эргашев, 85 (0:13). Манучеҳр Ҷалилов, 87 (0:14). Манучеҳр Ҷалилов, 88 (0:15). Парвизҷон Умарбоев, 89 (0:16).

Мавқеи дастаҳо дар ҷадвали мусобиқа

Ҷ

Дастаҳо

Б

Ғ

М

Б

Т

И

1

Тоҷикистон (U-23)

2

2

0

0

8-2

6

2

«Истиқлол»

1

1

0

0

16-0

3

3

ССКА «Помир»

1

1

0

0

2-1

3

4

«Регар-ТадАЗ»

2

1

0

1

2-2

3

5

«Локомотив»

0

0

0

0

0-0

0

6

«Хайр»

2

0

0

2

1-3

0

7

«Кӯктош»

2

0

0

2

1-22

0

Тақвими бозиҳои боқимонда:

20 феврал (ҷумъа)

10.30 – «Истиқлол» – «Регар-ТадАЗ»

13.00 – Мунтахаби Тоҷикистон (U-23) – ССКА «Помир»

15.30 – «Локомотив» – «Кӯктош»

22 феврал (якшанбе)

10.30 – «Регар-ТадАЗ» – «Локомотив»

13.00 – ССКА «Помир» – «Истиқлол»

15.30 – «Хайр» – Мунтахаби Тоҷикистон (U-23)

24 феврал (сешанбе)

10.30 – «Локомотив» – ССКА «Помир»

13.00 – «Кӯктош» – «Регар-ТадАЗ»

26 феврал (панҷшанбе)

10.30 – ССКА «Помир» – «Кӯктош»

13.00 – «Хайр» – «Локомотив»

27 феврал (ҷумъа)

13.00 – «Регар-ТадАЗ» – ССКА «Помир»

15.00 – Мунтахаби Тоҷикистон (U-23) – «Истиқлол»

28 феврал (шанбе)

13.00 – «Кӯктош» – «Хайр»

15.00 – «Истиқлол» – «Локомотив»

2 март (душанбе)

13.00 – «Локомотив» – Мунтахаби Тоҷикистон (U-23)

15.00 – «Истиқлол» – «Хайр»

Намоиши шарҳҳо

XS
SM
MD
LG