Пайвандҳои дастрасӣ

Паҳлавони тоҷик қаҳрамони ҷаҳон шуд


Набимуҳаммад Хоркашев соҳиби медали нуқраи навъи гуштии самбо шуд

Набимуҳаммад Хоркашев соҳиби медали нуқраи навъи гуштии самбо шуд

Варзишгарони тоҷик дар мусобиқаи қаҳрамонии ҷаҳон оид ба самбо дар шаҳри Салоникии Юнон ду медал – як тилло ва як нуқра - ба даст оварданд.

Эраҷ Раҳимов дар рақобатҳо дар навъи самбои ҷангӣ байни мардон дар вазни то 52 кг барандаи медали тилло шуд. Вай дар қувваозмоии ниҳоӣ бар варзишгари Русия Александр Нестеров пирӯз шуда, ба унвони қаҳрамони ҷаҳон даст ёфт.

Ғолибону ҷоизадорони мусобиқа дар навъи самбои ҷангӣ байни мардон:

52 кг
1. Эраҷ Раҳимов (Тоҷикистон)
2. Александр Нестеров (Русия)
3. Илёсбек Қарабоев (Қирғизистон)
3. Сергей Черний (Укроин)
57 кг
1. Марко Косев (Булғористон)
2. Сергей Глушенко (Укроин)
3. Қодир Султонов (Узбакистон)
3. Бекдиёр Тулеуев (Қазоқистон)
62 кг
1. Михаил Панков (Русия)
2. Артемий Ситенков (Литва)
3. Ғайрат Жалгазбоев (Қазоқистон)
3. Илҳом Сотволдиев (Узбакистон)
68 кг
1. Сергей Гречин (Литва)
2. Вачик Варданян (Арманистон)
3. Нурбек Самидинов (Қирғизистон)
3. Ойбек Даш-Шиви (Русия)
74 кг
1. Венер Галиев (Русия)
2. Александр Федеров (Эстония)
3. Темирлан Иксангалиев (Қазоқистон)
3. Виктор Томшевич (Литва)
82 кг
1. Румен Димитров (Булғористон)
2. Алексей Гагарин (Русия)
3. Ҷонибек Аматов (Қирғизистон)
3. Седрис Сертензис (Фаронса)
90 кг
1. Вячеслав Василевский (Русия)
2. Борис Величков (Булғористон)
3. Георгий Емелянов (Қазоқистон)
3. Элдор Ғуломов (Узбакистон)
100 кг
1. Сергей Храмов (Русия)
2. Боби Бранков (Булғористон)
3. Себастйен Либебйе (Фаронса)
3. Мариан Йордан (Руминия)
+ 100 кг
1. Алексей Князев (Русия)
2. Жамирбек Серга Баен (Қирғизистон)
3. Тадас Ринкевичус (Литва)
3. Юре Вушник (Словения)

Ҳисоби дастаӣ:
1. Русия
2. Булғористон
3. Литва

Паҳлавони дигари тоҷик Набимуҳаммад Хоркашев дар рақобатҳо дар навъи гуштии самбо байни мардон дар вазни то 100 кг соҳиби медали нуқра гардид. Вай дар қувваозмоии ниҳоӣ аз варзишгари Русия Евгений Исоев мағлуб шуда, мақоми дуввумро касб кард.

Ғолибону ҷоизадорони мусобиқа дар навъи гуштии самбо байни мардон:

52 кг
1. Ерболат Байбатиров (Қазоқистон)
2. Денис Черенсов (Русия)
3. Ушанги Кузанашвили (Гурҷистон)
3. Шавкат Ҷӯраев (Узбакистон)
57 кг
1. Даурен Жайнаков (Қазоқистон)
2. Ислом Қосимов (Озарбойҷон)
3. Равшан Турақулов (Узбакистон)
3. Антон Машкович (Беларус)
62 кг
1. Александр Панков (Русия)
2. Борис Борисов (Булғористон)
3. Игор Седой (Беларус)
3. Азамат Муканов (Қазоқистон)
68 кг
1. Саганбаатар Хашбаатар (Муғулистон)
2. Арман Сансербин (Қазоқистон)
3. Ким Кван Суб (Кореяи Ҷанубӣ)
3. Стефан Шопов (Булғористон)
74 кг
1. Денис Мухин (Русия)
2. Виктор Савинов (Укроин)
3. Асилбек Алкей (Қазоқистон)
3. Ашот Данилян (Арманистон)
82 кг
1. Алексей Харитонов (Русия)
2. Нико Кутсия (Гурҷистон)
3. Сергей Балабан (Укроин)
3. Магомед Абдулганилов (Беларус)
90 кг
1. Алсим Черноскулов (Русия)
2. Миндиа Бодавели (Гурҷистон)
3. Иван Василчук (Укроин)
3. Андрей Казусенок (Беларус)
100 кг
1. Евгений Исоев (Русия)
2. Набимуҳаммад Хоркашев (Тоҷикистон)
3. Евгений Семочкин (Беларус)
3. Мириан Павлиашвили (Гурҷистон)
+ 100 кг
1. Виталий Минаков (Русия)
2. Юрий Рибак (Беларус)
3. Иван Илиев (Булғористон)
3. Хуан Кастро (Венесуэла)

Ҳисоби дастаӣ:
1. Русия
2. Қазоқистон
3. Беларус

Машваратдодашуда

Намоиши шарҳҳо

XS
SM
MD
LG